خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

بدترین سیاست های منابع انسانی

بدترین سیاست های منابع انسانی

سیاست های منابع انسانی

سیاست های منابع انسانی

هنوز تعداد زیادی رویه های غلط منابع انسانی در شرکتها دنبال میشوند، برخی از آنها از همه بدتر هستند. این سیاست های منابع انسانی آنهایی هستند که این پیغام توهین آمیز را منتقل میکنند.”درست است که ما شما را استخدام کرده ایم اما به شما اعتماد نداریم.”

در اینجا ۵ تا از بدترین سیاست های منابع انسانی را شرح میدهیم. سیاست هایی که به صراحت به نیروی انسانی میگوید که آنها پیچ و مهره هایی قابل تعویض هستند.

اگر در شرکتتان هر کدام از این سیاست ها را دارید زمان آن رسیده که در مورد آنها عمیقا فکر کنید. زمان آن است که به مدیر ارشد شرکت بگویید که به این سیاست های توهین آمیز خاتمه دهد.

اگر شما در واحد منابع انسانی هستید، هیچ الویتی مهمتر از حذف این سیاست های نخبه کش ندارید.

مرگ مادربزرگت رو اثبات کن وگرنه از مرخصی خبری نیست.

ممکن است زمانی برخی افراد برای استفاده از مرخصی مرگ برخی اعضای خانواده را بهانه کرده باشند، اما این دلیل نمیشود که سایر کارمندان صادق مجموعه مجبور به اثبات مرگ عزیزانشان باشند. هیچ چیزی توهین آمیز تر از این نیست که اعضای با ارزش تیمتان را به عدم صداقت محکوم کنید. اگر به اندازه کافی به خودتان برای استخدام همکاران راستگو اعتماد ندارید، بهتر است از ابتدا شجره نامه خانوادگی آنها را بخواهید. شاید اینگونه آنها احساس بهتری داشته باشند.

میتونی سالها اینجا کار کنی اما ما هرگز برات یه توصیه نامه نمینویسیم.

وقتی دوستان منابع انسانی من میگفتند که شرکتشون سیاست دادن توصیه نامه ندارد من واقعا باور نمیکردم. این شرکتها معمولا از عواقب قانونی دادن توصیه نامه میترسند. باید بخاطر داشته باشیم که بدون توصیه نامه هم در هر زمانی کارمندان میتوانند مدیران شرکتها را به  دادگاه بکشند. اگر به اندازه ای به خودتان اعتماد ندارید که افرادی را استخدام کنید که در نهایت بتوانید به آنها کمکی بکنید، باید برای این مشکل خودتان راه حلی بیندیشید. این موضوع بی نهایت آزار دهنده است که به کارمندان وفادارتان بگویید.”مهم نیست چه مدت زمانی اینجا کار میکنی، وقتی بخواهی ما را ترک کنی ما هیچ نکته خوبی در مورد تو نخواهیم گفت.”

ارزیابی های دوره ای زنگی شکل(Bell shape)

افراد تیم شما مانند همه مردم مقدار مشخصی انرژی دارند، اگر میخواهید که آنها بخش قابل توجهی از انرژی شان را برای همکاری با هم تیمی هایشان بگذارند باید در دسته بندی و ارزیابی عملکرد افراد، بخش بسیار کوچکی را به عملکردهای عالی اختصاص دهید، بخش بزرگتری به عملکردهای بالای متوسط و الی الاخر. در برابر اگر میخواهید که منابع انسانی شما بخش بیشتری از انرژی خود را به سرویس دهی مشتریان اختصاص دهند، ارزیابی های زنگی شکل به شما کمکی نخواهد کرد. این نوع ارزیابی باعث میشود افراد انرژی خود را برای پایین کشیدن سایر اعضای تیم اختصاص دهند. رهبران هوشمند مدتهاست که این نوع ارزیابی پرسنل را منسوخ کرده اند. شما منتظر چه هستید؟

کیلومترهای دزد

شرکتها برای چه حقوق میپردازند؟ آنها برای چیزی که ارزشمند باشد حقوق میپردازند. برای تجهیزات کارخانه، نرم افزارهای جذاب  و عالی و ساختمان هایی بزرگ و مجلل. اگر یک شرکت شما را به سفر کاری میفرستد و نتیجه آن برای شما تنها ایستادن در صف های طولانی است. آنها ارزش شما را نمیدانند.

طبقه بندی افراد

این نوع دسته بندی در اواخر ۱۹۸۰ بسیار متداول بود زمانی که شرکت ها پرسنل خود را به گروه راستی ها و چپی ها تقسیم میکردند.

در این نوع طبقه بندی، مدیران مجبورند که اعضای تیمشان را از بالا به پایین طبقه بندی کنند که برای پرسنل هیچ خاصیتی ندارد اما باعث میشود مدیران احساس قدرت و مسئولیت کنند.

اگر شما مطمینید که افراد باهوشی استخدام کرده اید و  نیازی ندارید به آنها یادآوری کنید که برای پیشبرد اهداف شرکت باید چه اقداماتی بکنند بهتر است این نوع رتبه بندی آدمها را عوض کنید و از روشی استفاده کنید که رهبران بزرگ استفاده میکنند. ایجاد انگیزش در دیگران.

http://www.forbes.com/sites/lizryan/2015/08/26/the-five-most-offensive-hr-policies/

لیز رایان

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار