خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

نتایج سنجش اشتیاق سازمانی

سنجش اشتیاق در سازمان(پرسش نامه گالوپ)

موسسه گالوپ یکی از معتبرترین موسسات تحقیقاتی جهان در حوزه اشتیاق شغلی کارمندان است که طی سالهای متمادی آمار دقیقی از سطح اشتیاق افراد در نقاط مختلف جهان و در شرکتهای متفاوت ارایه نموده است. این موسسه پس از سالها نظرسنجی از کارمندان و بررسی نتایج آن، در سال ۱۹۹۰ پرسش نامه ۱۲ سوالی خود را ارایه نموده است که دقیق ترین و ساده ترین روش اندازه گیری اشتیاق شغلی در جهان است.  این موسسه هرساله نظر سنجی سراسری اشتیاق پرسنل را در تعداد زیادی از کشورها انجام داده و آمار آن همراه راهکارهای پیشنهادی خود را ارایه میدهد.

موسسه مشاوره مدیریت آرنیک نیز برای اندازه گیری اولیه اشتیاق شغلی در سازمان شما از این پرسش نامه کوتاه و کاربردی بهره میگیرد.  این پرسش نامه با نظارت اساتید دانشگاه تهران ترجمه شده و با نمونه گیری آزمایشی برای فضای کسب و کار ایران نرمال شده و روایی و پایایی آن تاییدشده است. با استفاده از این پرسش نامه میتوان سطوح مختلف اشتیاق را بررسی نموده و کاستی های سازمان در هر زمینه را مشخص نمود. بررسی ها نشان میدهد اشتیاق پرسنل بیش از آنکه از یک کمپانی به کمپانی دیگر تغییر کند، از تیمی به تیم دیگر متغیر است. نقش و اهمیت نوع شغل افراد و مدیران میانی میتواند مسبب این تغییر باشد. به این دلیل پیشنهاد میشود اشتیاق پرسنل در سرتاسر سازمان و با مشارکت بزرگترین جامعه آماری ممکن برگزار شود. تا علاوه بر افزایش دقت بتوان اشتیاق دپارتمان های مختلف را نیز به تفکیک مشخص نمود.

موسسه مشاوره مدیریت آرنیک آمادگی دارد که سنجش اشتیاق شغلی کارمندان را در شرکتها و سازمانهای مختلف بصورت رایگان برگزار کند. برای آگاهی از جزییات این سنجش با ما تماس بگیرید.

 

 

نتایج بررسی اشتیاق سازمانی

موسسه مشاوره مدیریت آرنیک برای اولین بار در ایران اقدام به سنجش اشتیاق شغلی نموده است. برای این سنجش از پرسش نامه ۱۲ سوالی موسسه گالوپ استفاده شده است. گالوپ معتبرترین مرکز سنجش و بهبود اشتیاق شغلی در جهان است که بصورت پیوسته در کشورها و شرکتهای مختلف به سنجش و بهبود اشتیاق سازمانی مشغول میباشد. این پرسش نامه کوتاه حاصل سالها فعالیت مشاوره ای، آنالیز علمی نتایج و یافتن ارتباط معنی دار میان اشتیاق شغلی کارمندان و خروجی های نهایی سازمان ( شامل کارایی و سودآوری مالی) است.
در اولین سنجش انجام شده از میان ۱۲ سوال پرسش نامه کمترین امتیاز به این سوال بوده است.

۴- در یک هفته گذشته برای انجام یک کار خوب پاداش دریافت کرده ام و یا کارم دیده شده است.

تعداد اندکی از افراد با این سوال موافق بوده اند. ۷۴ درصد از افراد اعلام کرده اند که در یک هفته گذشته کارشان دیده نشده است.

اشتیاق شغلی

موسسه مشاوره مدیریت آرنیک
اولین ارایه دهنده راهکارهای اشتیاق سازمانی در ایران
www.Rnik.ir
info@Rnik.ir
تماس با مدیرعامل
شیدا جعفری
Cellphone: 09126729597
Email: info@Rnik.ir
Email: jafarisheida@yahoo.com

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار