خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

کوچینگ فردی و سازمانی

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که این روزها با واژه کوچینگ آشنا شده اید یا این کلمه را شنیده اید. این کلمه از آن دسته کلماتی است که شاید اگر بخواهید برای آن ترجمه فارسی پیدا کنید، کلمه مناسبی پیدا نکنید.

کوچینگ به معنای همراهی است. اما این همراهی از جنس دو هم تیمی فوتبال نیست، بلکه نوعی ارتباط است که در آن یک نفر نقش مربی را برعهده میگیرد. این روند یک یک گفتگوی آگاهانه و روبه‌جلو برای توانمند کردن یک فرد یا گروه است. لزوما هر گفتگویی کوچینگ نیست. این روند باید به فرد یا گروه کمک کند، زیستن در بهترین حالت خود و رسیدن به نتایج مناسب در زندگی، حرفه، کسب‌وکار را تجربه کنند. این فرایند روشی است برای اینکه افراد فاصله بین آنچه هستند و آنجایی را که میخواهند باشند را با کمک مربی و کوچ خود طی کنند.

کوچینگ یک ارتباط دونفره است و مربی و مراجع کننده در این مسیر باهم همقدم میشوند تا بهترین نقشی که مراجع میتواند داشته باشد را برعهده بگیرند. مربی و کوچ به فرد کمک میکند تا با شفافیت بین اهداف پیش رو یکی را انتخاب کند و در این مسیر با برنامه مناسبی پیش برود.این شفافیت و همراهی سبب میشود تا فرد بتواند با سرعت بیشتری این مسیر را طی کند.

کوچ مسیر شغلی و کوچ زندگی به مراجع کمک میکند تا فرد آنچه را که باید زندگی کند، زندگی کند و به تمام ابعاد زندگی توجه داشته باشد.

برای آنکه تشخیص دهید چه کوچی را انتخاب کنید میتوانید به موارد زیر توجه کنید. این موارد کمک میکند تا تشخیص دهید شما در یک ارتباط کوچینگ مناسب هستید؟

به خاطر داشته باشید، ارتباط کوچینگ را از سایر ارتباط ها تفکیک کنید. ارتباط کوچینگ باید به شما کمک کند تا بهترین خودتان را بازی کنید.

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار