خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

کوچینگ و مربیگری را در مدیران توسعه دهیم؟

مدیران در قرن بیست و یکم اگر میخواهد رهبر باشند باید بتوانند مهارتهای کوچینگ و مربیگری را در خودشان توسعه دهند. به نظر میرسد مسیر رهبر شدن با کوچ شدن یکی است و این مهارت یکی از پایه ای ترین مهارتهایی است که به موفقیت افراد در این مسیر کمک می کند. اما از چه راههایی میتوان مدیری داشت که کوچ خوبی است و مهارت کوچینگ را آموخته است و سازمان در این مسیر باید چه کند؟

۱- به آنها نشان دهید که این مهارت چه کارایی دارد

به این موضوع توجه داشته باشید که یک مدیر مسئولیت های زیادی دارد و اضافه کردن یک مسئولیت به او الزاما به معنای اجرایی شدن آن نیست. برای اینکه بتواند یک مدیر کوچ داشته باشید ابتدا باید به او نشان دهید که این فرایند چه کمکی به او خواهد کرد. برای این موضوع میتوانید با یک روش اجرایی این موضوع را به مدیران نشان دهید. برای مثال نتایج حاصل کوچینگ خودشان میتواند بهترین نتیجه ای باشد که به آنها انگیزه میدهد که این کار را انجام دهند.

۲- چهارچوب تعیین کنید.

هر چند در بخش یک گفتیم که صرف داشتن مسئولیت افراد کاری را انجام نمیدهند اما به خاطر داشته باشید برای هدایت شفاف یک رفتار نیاز به یک چهارچوب مشخص دارید و باید بتوانید افراد را در یک مسیر مشخص هدایت کنید. ایجاد چهارچوب به همراه ایجاد فرم ها کمک میکند تا افراد این موضوع را بخشی از مسئولیت خود دانسته و برای انجام آن احساس تعهد بیشتری داشته باشند.

۳- مهارتهای کوچینگ و مربیگری را آموزش دهید.

برای اینکه افراد کاری را انجام بدهند باید مهارتهای لازم در جهت انجام آن را داشته باشند. اگر این مهارتها را در بخش آموزش خود وارد کنید علاوه بر آموزش افراد در این حوزه و توانمندسازی آنها میتوانید امیدوار باشید، افراد اهمیت آن را درک کنند. اگر موصوعی برای شما مهم باشد، شما قطعا برای ان بودجه آموزشی اختصاص میدهید و این مهمترین پیامی است که میتوانید به مدیران خود بدهید.

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار