خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

مدل کوچینگ ACHIVE

داشتن یک مدل کوچینگ و مربیگری مشخص به شما و افرادی که از شما خدمات کوچ را دریافت می کنند، کمک می کند تا بدانند چه مسیری را پیش رو دارند و قرار است از کجا به کجا برسند و در نهایت این مسیر به چه مواردی دست خواهند یافت. یکی از مدلهایی که میتوان در کوچینگ از آن بهره برد، مدل کوچینگ ACHIVE است این مدل، ۶ مرحله ای است و در هر بخش به موضوعی میپردازد.

A: assess

ارزیابی شرایط کنونی. برای آغاز هر مسیری ابتدا باید بدانید در کجای مسیر هستید. برای آغاز هر راهی اطلاع از آنجایی که ایستاده اید گام اول است. در این مدل ابتدا باید ارزیابی کنید در کجای مسیر هستید.

C: creativity brain storm

حال باید بتوانید برای شروع مسیر ایده هایی را داشته باشید. یک طوفان ذهنی از انتخاب هایی که پیش رو دارید، گام بعدی است که در این مدل باید بردارید. این امکان به شما کمک میکند تا مسیرهای پیش روی بیشتری داشته باشید.

H:Hone goal

انتخاب هدف نهایی و شفاف کردن هدف گام بعدی است. هر قدر بتوانید این گام را بهتر بردارید، در آینده دسترسی به اهداف برای شما سریع تر انجام خواهد شد. داشتن هدف مشخص، مسیر دسترسی به آن را نیز مشخص تر خواهد کرد.

I: Initiate Option

آغاز انجام یکی از انتخاب ها کمک می کند تا احساس بهتری از انتخاب هدف داشته باشید. تا زمانیکه مسیری را آغاز نکنید، نمیتوانید به خودتان اعتماد کنید.

V:Validate action plan

زمانیکه تصمیم به شروع مسیر گرفته میشود، طراحی برنامه اجرایی و ارزیابی این برنامه بصورت مداوم نه تنها مسیر را مشخص تر میسازد، بلکه میتواند به شما کمک کند تا بدانید در کجای مسیر هستید و با چه سرعتی باید حرکت کنید.

E: Encourage

قطعا در مسیری که آغاز کرده اید، مسائل و مشکلاتی رخ خواهد داد. باید بتوانید در این مسیر خود را با رسیدن به اهداف کوتاه مدت و تشویق خودتان به آینده مسیر امیدوار کنید. به خاطر داشته باشید مسیر پیش رو طولانی است و نیازمند آن هستید که این مسیر را به اهداف کوچکی تقسیم کنید که بتوانید خود را برای رسیدن به آن اهداف تشویق کنید.

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار