خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

کوچینگ و مربیگری با مدل FUEL

جان زنگر و کاتلین استینت مدل کوچینگ و مربیگری خود را ارائه دادند که در آن تلاش شده است تا کوچینگ به روشی مدون به افراد ارائه شود. در این مقاله تلاش می کنیم این مدل کوچینگ را برایتان توضیح دهیم.

اغلب مدلهای کوچینگی در دنیا مورد استفاده قرار میگرند تلاش می کنند تا به افراد خوب گوش کنند و سوالات مناسبی از آنها پرسیده شود اما آیا به این موضوع توجه کرده اید که اغلب جلسات کوچینگ ساختار مشخصی را طی نمی کنند و مدت زمان زیادی از جلسه صرفا دریافت اطلاعات است اما اغلب به هدفگذاری نمی رسند. مدل کوچینگ FUEL تلاش می کند تا یک ساختار مشخص به فرایند کوچینگ ارائه دهد.

F: FRAME THE CONVERSATION

در یک کوچینگ حرفه ای، گفتگو دارای ساختار مشخصی است و در بحث میتوان اهداف و مسیر بحث را مشخص کرد. بخش اولیه این مدل تلاش می کند یادآوری کند به روشی به لحاظ زمانی و به لحاظ ساختار شروع، ادامه و پایان به موضوع بپردازید.

U: UNDERSTAND THE CURRENT STATE

هیچ مسیری را نمی توانید آغاز کنید مگر آنکه در این مسیر بدانید در کجای راه هستید. در مورد کوچینگ و مربیگری هم همین مصداق دارد و شما باید بدانید دقیقا کجای مسیر ایستاده اید و این مسیر به کدام جهت قرار است حرکت کند.

E:EXPLORE THE DESIRABLE STATE

اگر بدانید کجا هستید، باید بدانید از آنجا به کجا می خواهید بروید. ممکن است شما بخواهید وارد مسیری شوید و این مسیر را ادامه دهید اما این ادامه دادن نیازمند آن است که بدانید در نهایت آخر قرار است به کجا برسید و این کجا باید بصورت واضح برای شما مشخص شود.

L: LAY OUT A SUCCESS PLAN

زمانیکه ابتدا و انتهای مسیر مشخص است حال برای رفتن در این مسیر و اجرایی کردن خواسته باید بتوانید برنامه اجرایی داشته باشید. به خاطر داشته باشید جلسه کوجینگی که در آن برنامه اجرایی وجود نداشته باشد نه تنها آغازی نخواهد داشت، پایانی نیز نخواهد داشت.

 

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار