خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

مدل اشتیاق شغلی

در این پست مدل اشتیاق شغلی موسسه مشاوره آرنیک را معرفی میکنیم و تلاش میکنیم در پست های آتی راهکارهای عملیاتی این مدل را ارایه کنیم.

واقعیت این است که برای انجام هر کار با کارایی بالا بیش از آنکه به توانایی  نیاز باشد انگیزه مورد نیاز است. تیوری های اولیه مدیریت نیروی انسانی بر ایجاد انگیزه بر اساس پرداخت های مالی تاکید داشتند اما بررسیهای متمادی و بخصوص در سالهای اخیر نشان داده است که برای انجام کار خوب و ایجاد بهره وری در نیروی انسانی نه تنها پول کافی نیست بلکه گاهی اوقات میتواند انگیزه های درونی افراد را نیز نابود کند.

اشتیاق شغلی یکی از بروزترین و داغ ترین موضوعات مرتبط با انگیزش پرسنل در محل کار است که متاسفانه در ایران مورد توجه جدی قرار نگرفته است. به گواهی تحقیقات مشترک موسسه مکنزی و موسسه گالوپ بهبود اشتیاق شغلی نیروی انسانی راهکار برون رفت جهان از رکود اقتصادی است. علیرغم تحقیقاتی که نشان میدهد که رابطه مستقیم و قوی میان افزایش اشتیاق نیروی انسانی و خروجی های سازمان شامل سودآوری، اثربخشی، رضایت سهامدارن، رضایت مشتریان و رضایت کارمندان وجود دارد، اما آمار اشتیاق در جهان پایین است. در ایران آمار اشتیاق شغلی نیروی انسانی از متوسط جهانی هم پایین تر است و این موضوع لزوم تلاش برای بهبود این پارامتر را بیشتر نشان میدهد.

.Employee Engagement که در برخی ترجمه ها با عنوان اشتیاق شغلی شناخته میشود یکی از مهمترین پارامترهای ایجاد اثربخشی در نیروی انسانی است و امروزه برای سنجش و توسعه آن در شرکتهای مختلف تلاشهای فراوانی در جریان است. ما در یک گروه تحقیقاتی بر اساس مدل اشتیاق شغلی که خودمان تدوین نموده ایم راهکارهای مرتبط با بهبود اشتیاق شغلی و تعهد سازمانی را ارایه میدهیم. این خدمات شامل سنجش اشتیاق شغلی در نیروی انسانی و سپس مشارکت در فرآیند جذب نیروی انسانی متناسب با هر پست، آموزش و کوچینگ مدیران ارشد و مدیران میانی سازمان در راستای بهبود مهارتهای مدیریتی و مهارتهای رفتاری، آموزش و کوچینگ  پرسنل و اعضای سازمان برای توسعه مهارتهای رفتاری و مهارتهای کار تیمی و راه اندازی و بازنگری فرایندهای مدیریت نیروی انسانی(جبران خدمت، ارزیابی عملکرد، ارتقای شغلی و …) میباشد.

مدل اشتیاق شغلی

مدل اشتیاق شغلی موسسه آرنیک

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار