خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

کوچ مسیر شغلی کیست؟

این راز پیچیده ای نیست، افراد زیادی هستند که شغل ندارند و از طرف مقابل شرکت های زیادی هم هستند که دنبال افراد مناسب هستند. اما اینکه حلقه واسطی اینجا وجود دارد به نام کوچ شغلی، این راز را از پیچیدگی در می آورد. به نظرتان یک کوچ مسیر شغلی چگونه به شما کمک خواهد کرد. در این متن به این موضوع اشاره خواهیم کرد.

۱- ایجاد یا بهبود رزومه شغلی

رزومه اولین ارتباطی است که شما با کارفرما برقرار میکنید و اگر نتوانید از طریق آن ارتباط شفافی را ایجاد کنید، اصلا دعوت به مصاحبه نمیشوید که بخواهید توانمندی هایتان را بروز دهید.

۲- بهبود رزومه در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی شغلی مانند لینکدین به شما در پیدا کردن شغل بسیار کمک خواهند کرد. زیرا در این شبکه ها بسیاری از کارفرمایان حضور دارند و بودن شما در این شبکه ها میتواند موقعیت های شغلی جذابی را برایتان ایجاد کند.

۳-جستجوی موقعیت شغلی

برای اینکه شغل مناسبی پیدا کنید باید بدانید در رشته شما به چه روشی بهتر است کاری را انجام دهید.

۴-پیدا کردن فرصت های کاروزی

اگر تا بحال شغلی نداشته اید و نیاز دارید ستبقه شغلی داشته باشید، فرصت های کارورزی میتوانند به شما بسیار کمک کنند.

۵-کمک کردن به مصاحبه شغلی بعدی

یک مصاحبه شغلی خوب میتواند به شما کمک کند تا شغلی را که دوست دارید پیدا کنید و آمادگی برای این مصاحبه میتواند یکی از مهمترین دلایل موفقیت شما باشد.

۶- کمک کردن به معرفی شغلی

گاهی اوقات باید کسی شما را به یک موقعیت شغلی معرفی کند و بر عکس گاهی هم لازم است سازمانی را به شما معرفی کرد. کوچ مسیر شغلی میتواند این ارتباط را برقرار سازد.

۷- من میخواهم موقعیت شغلی ام را تغییر دهم

اینکه شما شغلی را آغاز کرده اید به معنای آن نیست که تا آخر مسیر شغلی تان با آن پیش خواهید رفت. شما میتوانید با کمک یک کوچ مسیر شغلی جدیدی را امتحان کنید.

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار