خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

کوچینگ سازمانی :راهکاری بلند مدت

اگر بهره وری در سازمان شما موضوع مهمی باشد، حتما راهکارهای متنوعی را در این راستا مورد آزمون قرار داده اید. یکی از مواردی که میتوانید در این مسیر میتواند به شما و سازمان شما کمک کند، کوچینگ سازمانی است. این روش یک اتفاق نیست، بلکه فرایندی چند مرحله ای است که میتواند مختص سازمان شما طراحی شود. زیرا یک مسیر مشخص و از پیش تعیین شده برای آن در نظر گرفته نمیشود.

یک کوچینگ سازمانی خوب باید بتواند به شما و سازمان شما در مسیر زیر کمک کند:

۱-افزایش بهره وری: از آنجا که در کوچینگ سازمانی، مدیران ارشد سازمان نیز به شدت درگیر میشوند، میتوان گفت این فرایند در صورتی که به خوبی برگزار شود، باید بهره وری را برای سازمان بالا ببرد. میتوان گفت در خیلی از موارد آنچه که یک سازمان را در راستای به کارگیری کوچینگ تشویق میکند، کاهش بهره وری است که برای پاسخ دادن به علت آن، این فرایند آغاز میگردد تا علاوه بر افراد، فضا و ساختارهای سازمان را نیز مورد توجه قرار دهد.

۲- بهبود مهارتهای نرم: آنچه در یک فرایند مربیگری میتواند به بروز کند، بهبود مهارتهایی است که مدیران و افراد سازمان به آن احتیاج دارند. شاید بعد از سوال، چرا بهره وری مان پایین است؟ سوال دیگری مطرح شود و آن این است که برای بالا بردن بهره وری در سازمان به چه ابزارهایی احتیاج داریم و در نتیجه آن چه برنامه هایی برای بهبود آن در نظر گرفته شده است.

۳- بهبود عملکرد مدیران: یکی از مواردی که یک کوچینگ سازمانی میتواند اثربخشی زیادی داشته باشد، کوچینگ مدیران سازمانی بصورت فردی است. این فرایند در ابتدا نقاط قوت و ضعف فرد را در مدیریت شناسایی کرده و سپس فرایند را آغاز خواهد کرد. اگر یک کوچ میتواند به خوبی این فرایند را ایجاد کندف نه تنها در زندگی شخصی آن فرد تاثیر خواهد داشت، بر زندگی تمام افرادی که با این فرد ارتباط مستقیم دارند نیز موثر خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار