خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

بمب ساعتی مصاحبه های استخدام (۲)

مصاحبه های استخدام یکی از فرایندهای پیچیده منابع انسانی است زیرا ادامه مسیری که باید با آن فرد وارد سازمان شما میشود، ممکن است سالها طول بکشد و این شما هستید که باید در این مسیر او را همراهی کنید و باید در نظر داشته باشید که آیا این استخدام آنچه در پی آن هستید را برای شما فراهم سازد.

در این مسیر ممکن خطاهایی رخ دهد که هر لحظه ممکن است منفجر شوند و مسئله ایجاد کنند. یکی از بمب های ساعتی در استخدام، انتخاب افراد بر اساس رزومه آنها است. گاهی اوقات افراد رزومه کاری خوبی دارند و در سازمانهای مطرحی نیز فعالیت داشته اند و به لحاظ ظاهری و آنچه در رزومه شان آمده است، این افراد بسیار مناسب و توانمند هستند اما باید دقت داشت، رزومه به معنای خوداظهاری افراد است و این به معنای آن است فرد صرفا آنچه در مورد خود می داند را بیان میکند و الزاما به همه جوانب را بیان نمیکند.

یک رزومه خوب در یک مصاحبه استخدامی میتواند به شما کمک کند تا اطلاعات بیشتری داشته باشید و بتوانید سوالات مناسب تری بپرسید اما این به معنای ابتدای راه است و قطعا به معنای آن نیست که نیازی به مصاحبه نیست.

راه حل:

در مصاحبه های استخدام، قبل از مصاحبه روزمه را به خوبی مطالعه کنید و سعی کنید بررسی کنید، کدام بخش رزومه برای شما ابهام دارد و شما باید کدام بخش را بیشتر مورد توجه قرار دهید. شما میتوانید از منابع گوناگون استفاده کنید تا صحت مطالب مندرج در رزومه را بررسی کنید.

همچنین میتوانید از ابزارهای دیگری مانند تست ها کمک بگیرید تا شخصیت او را نیز برررسی کنید.

بررسی نگرشها و احساسات و ارزشهای فرد نیز میتواند به شما در شناخت ایشان کمک کند و به شما کمک کند تا تصمیم نهایی خود را در اتخاذ تصمیمی مشخص اعلام کنید و بتوانید تصمیم نهایی را با دقت بیشتری اتخاذ نمایید.

 

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار