خدماتخدمات اشتیاق شغلیاشتیاق شغلی تقدیرتقدیر مقالاتمقالات

چطور برای یک کانون ارزیابی آماده شویم؟

یکی از رویدادهایی که در مرحله توسعه و ارتقا هر مدیری ممکن است رخ دهد، ارزیابی است که در راستای انتخاب یا ارتقا ایشان مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از ابزارهای مورد استفاده در این مسیر، کانون ارزیابی است که میتواند به فرد و سازمان دیدگاهی شفاف از او ارائه دهد. اما آماده بودن برای این رویداد به شما به عنوان یک مدیر کمک میکند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهید. در زیر به چند نکته که به شما در آشنایی با کانون کمک خواهد کرد، اشاره میشود:

۱-با ارکان کانون ارزیابی آشنا شوید:

در یک کانون ارزیابی سه رکن مهم وجود دارد: ارزیاب، ابزار و مدل شایستگی. آشنایی با هر کدام از این موارد کمک میکند تا در روز ارزیابی ابهام کمتری داشته و کارایی بالاتری داشته باشید.

۲-قبل از کانون ارزیابی

از زمانیکه مطلع میشوید که باید در کانون ارزیابی شرکت کنید، وقت دارید تا بعضی از موضوعات آشنا شوید. اول بررسی کنید که برای چه سمتی ارزیابی میشوید. دوما بررسی کنید در سازمان خودتان یا سازمان دیگری که در آن ارزیابی میشوید چه شایستگی هایی وجود دارد. به عبارتی بررسی کنید که چه رفتارها و چه شایستگی هایی در سمت مورد نظر مهم است. یکی از کارهای هوشمندانه ای میتوانید انجام دهید، بررسی سایت سازمانی است که در آن ارزیابی میشوید. اگر مدل شایستگی که در آن ارزیابی میشوید در سایت نباشد، میتوانید با بررسی دیدگاهها، ارزشها و مفاهیم کلی سازمان به این موارد دست یابید.

۳- شب قبل از کانون ارزیابی

روز کانون یکی از روزهای پر هیجان و طولانی شما خواهد بود و باید بتوانید تا آخرین لحظه پر انرژی باشید و بتوانید به نتایج درست دست یابید. برای رسیدن به این نتیجه روز قبل از کانون، شام مناسب و سبکی بخورید و تلاش کنید خواب تنظیمی داشته باشید. اگر دچار استرس هستید، حتما از مواردی مانند دمنوش و موسیقی کمک بگیرید.

۴-مکان کانون

برای اینکه در روز کانون استرس کمتری داشته باشید، از روز قبل آدرس و لوکیشن محل را بررسی کنید و زمان را در نظر داشته باشید. بهتر است از ماشین شخصی استفاده نکنید تا علاوه بر نگرانی برای جای پارک، نگران خراب شدن ماشین و …نباشید.

پیشنهاد می کنیم از مطالب زیر دیدن فرمایید

لیست مقالات
ارتباط با ما

برای برقراری ارتباط با ما فرم زیر را تکمیل نمایید.رفتن به نوار ابزار